پرسش و پاسخ (FAQs)

موضوع : سوال

تاریخ : 28 / 09 / 1394

کاربر :

پرسش : سلام پدر من ٥١ سالشونه و قدشون ١٧٨ و وزنشون ١٢٨ كيلو هست . با توجه به اينكه ايشون كارمند بانك صادرات هستند، آيا امكان استفاده از بيمه خدمات درماني بانك صادرات براي انجام عمل باي پس را دارند؟ و هزينه عمل چقدر ميشه . ممنون از لطفتون

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : باسلام چنانچه ایشان سایر شرایط عمل را داشته باشندو منعی نیز برای جراحی نباشد عمل جراحی تحت پوشش بیمه قرار میگیرد. هزینه عمل با توجه به بیمارستان انتخابی متفاوت خواهد بود.

موضوع : دریافت یک رژیم غذایی

تاریخ : 25 / 09 / 1394

کاربر :

پرسش : سلام من تصمیم دارم لاغر شوم و به وزن نرمال برسم لطفا به من رژیم غذایی مناسب معرفی کنید

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : باسلام شما با مراجعه به کلینیک چاقی بیمارستان حضرت رسول میتوانید رژیم مناسب با وزن و قد و سن ونیز باتوجه به بیماریهای زمینه ای خود را دریافت نمایید

موضوع : اسلیو معده

تاریخ : 30 / 08 / 1394

کاربر :

پرسش : معلوم نیست چرا پاسخ سوالات مرا نمیدهید !!! بنده عرض کردم جناب دکتر ! اکنون 100 روز است که از عمل اسلیو معده من میگذرد و اشتهایم زیاد شده و همه چی میخورم .. راه چاره چیست ؟

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : ضمن پوزش از اینکه پاسخ سوال شما با تاخیر صورت گرفت، اساسا انجام جراحی چاقی یک روش علمی تایید شده در درمان چاقی است (هر کدام از دو نوع کلی آن یعنی روشهای محدود کننده مثل اسلیو گاسترکتومی یا روشهای محدود کننده مثل بای پس معده) به شرط آنکه در کنار اصلاح شیوه زندگی باشد یعنی درست خوردن و انجام ورزش. لذا در تمامی افرادی که تحت عمل جراحی چاقی می شوند تاکید بسیار می شود که اگر این اصول رعایت نشود، کاهش وزن مطلوبی حاصل نخواهد شد و حتی احتمال برگشت وزن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. اما در مورد شما توصیه می شود حتما بر اساس رژیمی که توسط همکاران برای شما تجویز شده، برنامه غذایی خود را دنبال کنید و البته در صورت احساس گرسنگی ، با رعایت اصول کلی تغذیه یعنی نظم در خوردن و پرهیز از ریزه خواری و سایر توصیه ها، افزایش دریافت گروه پروتئین همچون انواع گوشت سفید و قرمز کم چرب و سفیده تخم مرغ می تواند به سیر شدن بیشتر شما کمک کند. توصیه می شود از خوردن بیش از اندازه گروه نان و غلات مثل انواع نان و برنج و سیب زمینی و ذرت به شدت پرهیز کنید.

موضوع : درمان چاقی

تاریخ : 17 / 08 / 1394

کاربر :

پرسش : میشه کمکم کنید لاغر بشم؟

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : با عرض سلام و وقت بخیر شما میتوانید با مراجعه به کلینیک و مشاوره و در صورت لزوم معاینه، از خدمات این مرکز بهره مند شوید. همچنین شما میتوانید با مطالعه مطالب موجود در سایت کلینیک، دانش خود را در جهت کاهش وزن، بالا ببرید.

موضوع : جراحی خارج کردن چربی شکم...

تاریخ : 27 / 07 / 1394

کاربر :

پرسش : باسلام وخسته نباشید.من سی هشت سالمه وزنم بالای دویستو پنجاه کیلو وقدم صدو نوده حدودا.ایا با مراجعه به کلینیک میتونم چربیهای شکم وسینه مو با جراحی خارج کنم.وایاشامل بیمه درمانی میشه هزینش.البته خدمات درمانی نیروهای مسلح.باتشکر

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : با سلام با توجه به وزن و قدی که فرموده اید شما مبتلا به چاقی مفرط هستید و می بایست ابتدا درمان چاقی با رژیم و ورزش ومشاوره روانشناسی ونیز در صورت نیاز جراحی چاقی( روی دستگاه گوارش) برای شما انجام شود. برداشتن چربی ناحیه شکم وسینه با هر روشی باید جهت درمان چاقی موضعی انجام شود و در مورد شما کمکی نکرده و فقط عوارض و خطرات آن متوجه شما خواهد شد. جراحی چاقی در وزن شما تحت پوشش بیمه بوده ولی اقدامات موضعی مشمول بیمه نمیشود

موضوع : اسلیو معده

تاریخ : 24 / 07 / 1394

کاربر :

پرسش : سلام . فرض بفرمایید کسی بعد از انجام عمل اسلیو معده سخت از این کار پشیمان شده ! چه مقدار باید انتظار بکشد که معده اش جا باز کند و بتواند یک پرس غذا بخوره ؟ یا تا اخر عمر همین طور هست ؟!!

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : لازم است بدانیم که چاقی و آن هم در حد چاقی کشنده در صورت ادامه داشتن، باعث عوارضی بسیار زیاد ناتوان کننده ای می گردد که از آنجمله می توان به فشار خون، دیابت یا بیماری قند، کبد چرب، بسته شدن مسیر تنفسی در حین خواب، مشکلات ستون فقرات و زانو، سکته های قلبی و مغزی و عوارض متعدد دیگر و حتی مرگ ناگهانی شود. درمانهای جراحی چاقی به عنوان یکی از درمانهای علمی چاقی به منظور پیشگیری و درمان این عوارض برای بیماران انجام می شود. لذا لازم است به دو نکته توجه کنید اول اینکه به هر حال این جراحی محدودیتهایی را برای فرد ایجاد می کنند که البته برای درمان چاقی و رسیدن به هدف مورد نظر الزامی اس. و البته از طرف دیگر اگر عادات غذایی نامناسبی که در مرحله قبل از عمل داشته اید برگردید چاقی و عوارض ناشی از آن دوباره برای شما ایجاد خواهد شد نتیجه اینکه نگران این نباشید که چرا نمی توانید مثلا یک پرس کامل غذا بخورید:شما بعد از عمل جراحی چاقی اگر عادات غذایی مناسبتان را رعایت کنید، پس از رسیدن به وزن قابل قبول، به راحتی میتوانید غذای مورد نیازتان را به مقدار کافی دریافت کنید و از خوردن لذت ببرید.