پرسش و پاسخ (FAQs)

موضوع : تغذیه بیمار اسلیو

تاریخ : 11 / 06 / 1394

کاربر :

پرسش : اکنون 17 روز از عمل اسلیو من میگذرد ! ایا در اش و سوپ تجویز شده که فرمودید گوشت باشد همان گوشت له شده را میتوان خورد یا باید گوشت تبدیل به خمیر شود کاملا ؟؟؟

پاسخ دهنده : دکتر ریاضی

پاسخ : گروه پروتئین ها شامل گوشت سفید، گوشت قرمز و حبوبات در تمام وعده های غذایی پس از جراحی حتما باید مورد استفاده قرار گیرد. سوپ تهیه شده از این مواد در دو هفته اول به صورت صاف شده و در دو هفته دوم به صورت میکس شده میل شود.

موضوع : لاغری

تاریخ : 31 / 05 / 1394

کاربر :

پرسش : آیا برای جلوگیری از شل شدگی پوست میشه از آر اف یا کویتیشن استفاده کرد؟درصورت مثبت بودن جواب بعد از چه مدت از عمل اسلیو میشه شروع کرد.ممنون

پاسخ دهنده : دکتر ریاضی

پاسخ : مهمترین عامل در جلوگیری از افتادگی پوست انجام ورزش های هدفمند و منظم پس از جراحی است. ورزش کردن زودهنگام بلافاصله پس از جراحی موجب تقویت عضلات میشود که این امر به نوبه خود تا حدی موجب جلوگیری از افتادگی پوست میگردد. سایر روش های کمکی توصیه میشود در صورت تمایل بیمار برای انجام سایر روش های کمکی مانند RF که البته تا حدودی موثر است، پس از ثابت شدن وزن این اقدامات انجام پذیرد.

موضوع : گياه خواري

تاریخ : 25 / 05 / 1394

کاربر :

پرسش : من به دليل ابتلا به بيماري ام اس و توصيه پزشك لازم است حداقل يك دوره 6 ماهه از رژيم بدون گوشت قرمز و لبنيات استفاده كنم لطفا غذاهايي كه مي توانم بخورم و ميزان آن را براي من ارسال كنيد .

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : شما باید از گروه پروتئین به مقدار کافی استفاده کنید. این گروه شامل انواع گوشتهای سفید و قرمز و حبوبات و همچنین سفیده تخم مرغ است که اگر به هردلیلی امکان استفاده از یک نوع آن را ندارید می توانید میزان نیازتان را از سایر مواد غذایی در این گروه استفاده کنید که البته میزان نیاز بدن شما متناسب با وضعیت فعلی از نظر شاخصهای بدنی مثل قد و وزن و بیماریهای همراه تعیین می شود. در خصوص عدم استفاده از لبنیات بنظر نمی رسد ممنوعیت مطلقی برای دریافت آن در بیماران مبتلا به ام اس وجود داشته باشد بلکه ممکن است محدودیت دریافت مطرح باشد که در هر صورت اگر دریافت محدود شود باید دریافت مکمل کلسیم سیترات شروع شده و نیاز به پروتئین بطور کامل تامین شود.

موضوع : بای پس معده

تاریخ : 14 / 06 / 1392

کاربر : mehri

پرسش : چرا پس از سه سال و نیم بعد عمل و با رعایت رژیم 4 کیلو اضافه وزن پیدا کردم؟

پاسخ دهنده : دکتر مخبر

پاسخ : با سلام دوام نتایج جراحی وابسته به تداوم اصلاح در شیوه زندگی ،رعایت رژیم غذایی و انجام فعالیت های فیزیکی می باشد. پیشنهاد می گردد با مراجعه به کلینیک تحت نظر متخصصین تغذیه،پزشکی ورزشی و روانشناس مانع از روند افزایش اضافه وزن خود شوید.

موضوع : na

تاریخ : 26 / 05 / 1390

کاربر : hasty

پرسش : هزینه شرکت در دوره سوچور را لطفا درسایت درج نمایید

پاسخ دهنده : جلیلیان

پاسخ : احتراما بمحض نهایی شدن برگزاری دوره اعلام خواهد گردید.

موضوع : سرطان کولورکتال

تاریخ : 02 / 03 / 1390

کاربر : minoo

پرسش : با سلام،آیا سرطان کولورکتال رو میشه از طریق لاپاراسکوپی برداشت؟چقدر موثره؟

پاسخ دهنده :

پاسخ : احتراما بله ، بسته به استیج پیشرفت بیماری بسیار موثر است.