پرسش و پاسخ (FAQs)

موضوع : چاقی

تاریخ : 22 / 03 / 1396

کاربر :

پرسش : باید چه کنم چه راهی باید انجام بدم

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : چاقی یک اختلال است که در اثر عوامل متعددی از قبیل عادات غذایی نامناسب ، عدم فعالیت فیزیکی ، مشکلات و شرایط روانشناسی و بیماری های همراه ایجاد میگردد لذا درمان آن نیز چند عاملی بوده و باید همه شرایط و زمینه هایی که در ایجاد چاقی نقش دارند در نطر گرفته شود تا درمان موفقی برای چاقی حاصل شود.

موضوع : چاقي

تاریخ : 22 / 03 / 1396

کاربر :

پرسش : سلام من 77كيلووزن دارم و هر كاري ميكنم لاغر نميشم حتي الان حدود دو ماه هست رژيم پروتيين گرفتم ولي كم نميشم چكار بايد انجام بدم

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : لازم است توسط تیم درمان که شامل متخصص تغذیه ، طب ورزشی و روانشناس است ویزیت شوید. چرا که علل متعددی باعث جلوگیری از کاهش وزن فرد می گردد و الزاما کم خوردن یا رژیم پروتئین به تنهایی نمی تواند باعث کاهش وزن شما گردد.

موضوع : چاق شدن

تاریخ : 22 / 03 / 1396

کاربر :

پرسش : پسرم بسيار كمبود وزن داره و به دنبال رژيمى براى چاق شدن است ايا امكانش هست ؟

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : در بخشی از کلینیک امکان ارائه خدمات به بیماران با کمبود وزن نیز وجود دارد و شما می توانید از طریق پذیرش کلینیک اقدام کنید.

موضوع : درمان چاقی

تاریخ : 21 / 03 / 1396

کاربر :

پرسش : چه جراحی برای من مناسب است،ایا بابیمه خدمات درمانی ارتش ،بیمارستان رسول اکرم قرارداد دارن؟هزینه جراحی چقدره؟.ممنون از شما.

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : عوامل متعددی از قبیل ( عادات غذایی ، بیماری های های همراه ، وجود یا عدم وجود ریفلاکس و ...) در تصمیم گیری در مورد نوع جراحی در افراد تاثیرگذار است و بر اساس آنها تیم جراحی تصمیم می گیرد که بهترین نوع جراحی برای فرد انجام گیرد.

موضوع : پوشش بیمه سلامت

تاریخ : 15 / 03 / 1396

کاربر :

پرسش : با عرض سلام بیمه سلامت تا چه زمانی جراحی چاقی پوشش میدهد آیا این موضوع که این طرح تا پایان مرداد ماه تمام میشود صحیح است برای bmiبالای ۴۰

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : در حال حاضر افرادی که دچار چاقی مرضی هستند یعنی نمایه توده بدنی آنها بالای 40 است ، انجام جراحی چاقی به عنوان یک درمان بیماری آنها مورد قبول بیمه های موجود در کشور می باشد و از آنجا که این یک موضوع علمی و تایید شده است به نظر نمیرسد تغییری در تصمیم بیمه ها نسبت به این عمل ایجاد شود.

موضوع : عمل

تاریخ : 10 / 03 / 1396

کاربر :

پرسش : با سلام من دارای وزنی ۸۶ کیلو با قد ۱۵۸ هستم و رژیمهای بسیار زیادی را تجربه کرده ام و با کاهش چند کیلو دوباره به وزن اول بازمیگردم و این اضافه وزن روی روحیه ام تاثیر بدی گذاشته و شرایط کاری دارم که اضافه وزن روی زانو و کمرم اثر بدی گذاشته و خواستم بدونم میتونم عمل بالون معده انجام دهم و قیمتش چقدر هست و چند روز باید در بیمارستان باشم و دوره نقاهتش چقدر هست و تا چه مدت باید تحت نظر دکتر باشم با تشکر

پاسخ دهنده : دکتر محمدی

پاسخ : با توجه به وزن و قد و نماییه توده بدنی شما 34.5 بوده و شما مبتلا به چاقی هستید. و باید حتما این اختلال را درمان بکنید، همانگونه که میدانید تغییر شیوه زندگی به صورت اصلاح رژیم غذایی و فعالیت فیزیکی در کنار هر نوع درمان دیگری برای شما لازم است. اما در خصوص استفاده از بالون معده برای کاهش وزن شما به نظر می رسد ممنوعیتی برای استفاده از آن وجود ندارد. و در این خصوص می توانید از همکاران متخصص گوارش مشورت بگیرید.