تغذیه پس از هفته هفتم جراحی چاقی

تغذیه پس از هفته هفتم جراحی چاقی

از این مرحله به بعد بیمار مجاز به استفاده از رژیم عادی و معمول بوده و رژیم غذایی دراز مدت وی تنظیم می گردد.

با درنظر گرفتن تفاوت های فردی، وی‍ژگی های برنامه غذایی بیمارانی كه تحت عمل جراحی قرار گرفته اند عبارتند از :

پرهیز از مصرف غذاهای شیرین

دریافت قند باعث سنگینی و در نتیجه احساس ناخوشایند تهوع میشود كه گاهی این احساس با درد شكمی، اسهال و ضعف نیز همراه است. به دلیل تغییر ایجاد شده در پاسخ انسولین در نتیجه جراحی انجام شده، به محض دریافت قند مقدار زیادی انسولین تولید میشود و باعث بروز علائم متعدد و جسمی (سندروم دامپینگ) در فرد می گردد لذا باید از مصرف قند ها بعد از عمل جراحی پرهیز گردد. در این ایام شما مجاز به خوردن غذای سالم سفره هستید.

تغذیه پس از هفته هفتم جراحی چاقی

سه وعده اصلی غذایی روزانه

بیمار باید سه وعده اصلی غذایی در طول روز داشته باشد. عادت استفاده از میان وعده های كوچك به دفعات زیاد در طول روز نباید ایجاد شود.

مصرف غذای جامد و سالم

استفاده و بلع غذاهای نرم ساده تر است اما در پایان روز بیمار ممكن است حجم بیشتری از غذا را مصرف كرده باشد. بیشتر غذاهای نرم دارای مقادیر زیادی چربی یا كربوهیدرات هستند و در صورت استفاده، روند كاهش وزن بیمار نزولی شده یا متوقف میگردد. درصورت دریافت غذای جامد، میزان غذای مصرفی نسبتا كمتر شده و بیمار برای مدت طولانی تری احساس سیری خواهد كرد. پس غذای فعلی بیمار باید بصورت جامد باشد.

تغذیه پس از هفته هفتم جراحی چاقی

آرام خوردن غذا و توقف آن به محض احساس سیری

بیشتر افراد چاق در خوردن غذا عجله میكنند و به دلیل وجود فاصله زمانی میان كشیدگی دیواره معده و ارسال فرمان سیری از مغز به خوردن غذا ادامه میدهند؛ در بیمارانی كه تحت عمل جراحی قرار گرفته اند، این روش غذا خوردن به درد یا تهوع منجر میگردد. اندازه لقمه ها باید كوچك باشد، گوشت را باید به تكه های بسیار كوچك (به اندازه پاككن سر مداد) تقسیم كرده و هر تكه را 40-30 بار جوید و به محض احساس سیری، خوردن غذا باید متوقف شود.

مصرف زیاد مایعات

با وجود مصرف مقدار كمتر غذا، مقدار مایعات مصرفی بیمار باید افزایش یابد. در صورت نوشیدن مایعات پیش از شروع غذا خوردن، احساس سیری ایجاد میشود. بنابراین، از مصرف مایعات نیم ساعت قبل از صرف غذا و یكساعت پس از آن باید پرهیز شود. مصرف نوشیدنی های پر كالری شیرین  تنها باعث افزایش دریافت كالری روزانه میشود. با توجه به نیاز به دریافت كلسیم، میتوان از شیر یا دیگر فرآورده های لبنی کم چرب (دوغ، کشک، ماست) استفاده نمود. استفاده از نوشیدنی های گازدار بدلیل ایجاد عوارض جسمی (دامپینگ سندروم) و جلوگیری از کاهش وزن مناسب یا توقف وزن نباید مورد استفاده قرار گیرند.

سایر توصیه ها

توصیه های زیر نیز به بیماران در بهبود آنان کمک خواهد کرد :

موقع نوشیدن مایعات، صاف و راست بنشینید.

هیچگاه مایعات گازدار ننوشید.

از جویدن آدامس، استفاده از نی و مکیدن آب نباتهای سفت به دلیل همراه شدن بلع هوا (هواخوری) و احتمال انسداد پرهیز کنید.

اندازه توصیه شده برای تكه های انواع گوشت به اندازه پاك كن سر مداد است.

پیش از بلع تكه های گوشت، ماهی، تخم مرغ باید كاملا جویده شوند. اگر هنگام نوشیدن مایعات احساس پری شکم و یا درد یا تهوع داشتید نوشیدن را تا رفع این حالات متوقف کنید.

جهت جلوگیری از کم آب شدن بدنتان (دهیدراتاسیون) شما نیاز به حداقل حدود 2000 سی سی (8 لیوان) مایعات دارید که میبایست با نوشیدن آب یا دیگر مایعات بدون شکر آنرا در طول روز تامین کنید.

احساس تشنگی، ادرار غلیظ و با بوی بد، سرگیجه، تهوع، بوی بد در دهان علائم کم آبی یا دهیدرتاسیون بوده و این علایم به شما میگوید که به آب بیشتری نیازدارید. از طرفی ادرار شفاف و زرد روشن بمعنی دریافت مایعات کافی است.

رژیم شما در دوره بعد از عمل جراحی

در رژیم غذایی سالم پنج گروه اصلی غذایی وجود دارد که عبارتند از گروه پروتئین، لبنیات و شیر، میوه وسبزیجات، کربوهیدراتها و چربیها.

با توجه به جراحی شما و نیاز به تامین پروتئین کافی برای حفظ ساختار عضلانی سیستم ایمنی و دفاعی بدن، شما لازم است در هنگام مصرف هر وعده اصلی غذایی ابتدا از گروه پروتئینی غذا شامل (گوشت قرمز کم چرب و گوشتهای سفید (مرغ و ماهی) و حبوبات (عدس  نخود لوبیا ماش سویا)) شروع کنید.

دریافت گروه شیر و لبنیات کم چرب میوه ها و سبزیجات در 2-3 میان وعده انجام گیرد.

با توجه به مقدار زیاد چربی در ترکیب بدن شما و عوارض زیاد مصرف قند ها نیازی به دریافت گروه چربی ها و قند های ساده ندارید.