تغذیه در هفته سوم و چهارم پس از جراحی چاقی

تغذیه در هفته سوم و چهارم پس از جراحی چاقی

از هفته سوم تغییر رژیم به غذاهای نرم و رقیق شده به میزان كم (3 وعده اصلی و 2-3 میان وعده در روز) توصیه میشود.

در این ایام غذای دریافتی باید بصورت میکس شده باشد بطوریکه بوسیله هم زن بطور کامل و یکنواخت محتویات غذا میکس و رقیق شده باشد. نمونه این غذا سوپ یا آش است که حتماً حاوی ترکیبات پروتئین (گوشت قرمز کم چرب، مرغ، ماهی، حبوبات (عدس و نخود و لوبیا و ماش ، سویا) و انواع سبزیجات، ماهی و سویا می باشند. برخی از غذاهای این گروه عبارتند از : ماست كم چرب، کشک خردشده و ریز، سوپ میكس شده، آب عدسی، سیب زمینی له شده با آب گوشت، پنیر كم چرب (به صورت رنده شده)، سیب پخته شده، میوه جات پخته شده خانگی بدون شکر (هلو، گلابی، زرد آلو در آبمیوه به جای شربت) وكورنفلكس با مقدار زیادی شیر کم چرب، یا سفیده تخم مرغ آب پز رنده شده.

پس ازمصرف غذاهای نرم شده به مدت چند روز میتوان كمی پروتئین مانند گوشت، ماهی، مرغ، لوبیا، عدس و تخم مرغ نیز به رژیم غذایی اضافه نمود.

تغذیه در هفته سوم و چهارم پس از جراحی چاقی

حدود 14 روز پس از جراحی میتوان مایعاتی همچون عصاره 100% سبزیجات، آب گوجه فرنگی، سوپ گوجه فرنگی، سوپ رقیق یا شیر کم چرب را مصرف نمود.

در رژیم نرم و رقیق شده حجم هر وعده غذایی متناسب با حجم معده جدید و حدود 30 سی سی  باشد. تمامی غذاهای مصرفی در این مدت باید به صورت نرم تهیه شده و فاقد چربی و شكر باشند.

قوام غذا باید مانند غذای شیرخوار نرم و روان باشد و به این منظور میتوان از غذاساز یا همزن دستی استفاده نمود. سبزیجات نرم را میتوان له كرده و مصرف نمود.

ممكن است برای یكنواخت و نرم كردن غذا به مقداری مایع نیز نیاز باشد. برای خوش طعم كردن غذا میتوان از انواع آب گوشت یا آب سبزیجات پخته شده استفاده نمود. مصرف آبمیوه در این ایام ، حذف شده و بجای آن میوه های  کم شیرین له شده و رنده شده مصرف شود.

میزان وعده های مورد نظر حداكثر 2 تا 3 قاشق غذاخوری است. غذا باید به آرامی و به صورت لقمه های كوچك میل شود.

تغذیه در هفته سوم و چهارم پس از جراحی چاقی

به محض احساس سیری، خوردن غذا باید متوقف شود.

نوشیدن روزانه 2 لیتر آب ضروریست بطوریکه این میزان آب باید با استفاده از بطریهای كوچك و بین وعده های غذایی و بصورت تدریجی مصرف شده و همراه با غذا نوشیده نشود.

غذاهای پوره(نرم و رقیق) شده به بهبود کیسه معده عمل شده کمک میکند وغذاهای غیر پوره شده ممکن است سبب انسداد و یا درد های متناوب شکمی(کرامپ) واستفراغ شوند.

در صورت امکان ابتدا بخش پروتئینی غذا میل شود.

از نوشیدن مایعات پر کالری در میان وعده ها پرهیز گردد.