10 ماده غذایی كمك كننده جهت درمان چاقی

10 ماده غذایی كمك كننده جهت درمان چاقی

آب

تحقیقات جدید اشاره بر این دارند كه نوشیدن آب، كاهش وزن را تسریع میبخشد. محققان در كشور آلمان دریافته اند كه متابولیسم افراد مورد تحقیق، با نوشیدن حداقل 17 اونس آب، تا 30 درصد افزایش یافته است. این نوشیدنی طبیعی همچنین اشتها را نیز كاهش می دهد و با كمك به دفع سدیم و سموم بدن، نفخ و باد شكم را نیز از بین می برد. نوشیدن میان كافی آب در روز باعث می شود دیگر تشنگی را با گرسنگی اشتباه نگیرید!

چای سبز

تحقیقات نشان می دهد كه عصاره ی چای سبز، متابولیسم بدن را افزایش داده و به كاهش وزن كمك می كند. این چای كه در روحیه نیز تاثیر مثبت دارد، خواص ضد سرطانی نیز در خود دارد كه از بروز بیماری های قلبی نیز جلوگیری می كند.

سوپ

با خوردن یك كاسه سوپ به عنوان پیش غذا، هم كمتر غذا خواهید خورد و هم سریعتر چربی می سوزانید. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، سوپ در كاهش اشتها تاثیر بسیار شگرفی دارد، به این دلیل كه از مایعاتی تشكیل شده كه گرسنگی را برطرف می كند. در این تحقیق، زنان می بایست از بین سه پیش غذای 270 كالری یكی را انتخاب می كردند. زنانی كه سوپ مرغ و برنج را انتخاب كردند، 100 كالری كمتر از سایرین مصرف كردند.

گریپ فروت

رژیم گریپ فروت افسانه نیست! محققان دریافته اند كه شركت كنندگانی كه با هر وعده ی غذایی یك نصفه گریچ فروت مصرف می نمودند، به طور متوسط 3.6 پوند وزن كم كردند. این تحقیق اشاره بر این دارد كه ویژگی های خاص غذایی موجود در این میوه سرشار از ویتامین C، باعث پایین آوردن سطح انسولین خون می شود كه به كاهش وزن می انجامد. نكته: اگر از داروهای خاصی استفاده میكنید، حتماً از پزشك خود سوال كنید كه احیاناً گریپ فروت اثر منفی روی آنها نداشته باشد.

سیب و گلابی

براساس تحقیقات انجام گرفته، زنان چاقی كه به رژیم غذایی خود سه عدد سیب یا گلابی كوچك افزودند، نسبت به زنانی كه میوه را در رژیم خود وارد نكردند، بیشتر وزن كم كردند. افراد میوه خوار میزان كالری كمتری در روز مصرف میكنند. مصرف این میوه های سرشار از فیبر و كم كالری، باعث می شود كه احساس گرسنگی شما برطرف شده و كمتر غذا بخورید.

كلم بروكلی

تحقیقات بسیار زیادی رابطه ی بین كلسیم و كاهش وزن را به اثبات رسنده اند. كلم بروكلی نه تنها سرشار از كلسیم است، بلكه سرشار از ویتامین C است كه جذب كلسیم را نیز بالا می برد. این ماده ی غذایی همچنین سرشار از ویتامین A و فیبر است. این كلم كه هر فنجان آن فقط 20 كالری در خود دارد، نه تنها با چربی ها مقابله می كند، بلكه حاوی مواد گیاشیمی است كه سیستم ایمنی بدن را تقویت كرده و از شما در مقابل بیماری ها محافظت می كند.

ماست كم چرب

طبق تحقیقات انجام گرفته، محصولات لبنی به كاهش وزن كمك فراوانی می كنند. افرادی كه تحت رژیم های كم كالری هستند، و سه تا چهار وعده مواد لبنی را جزء برنامه ی غذایی خود درآورده اند، نسبت به كسانی كه با همان میزان كالری، مواد لبنی كمتری در رژیم غذایی خود داشتند، بسیار بیشتر وزن كم كردند. ماست كم چرب، منبع بسیار غنی از كلسیم است كه توصیه می شود 450 میلی گرم از آن را روزانه مصرف كنید.

گوشت بوقلمون بدون چربی

این ماده ی غذایی كه جزء غذاهای محبوب بدنسازان است، چربی سوزی می كند. تحقیقات بسیاری ثابت كرده اند كه پروتئین هم می تواند باعث بالا رفتن متابولیسم بدن شود، چربی بسوزاند و بافت های ماهیچه ای جدید در بدن بسازد تا شما كالری بیشتری بسوزانید. مصرف 3 اونس در یك وعده از سینه بوقلمون بدون چربی و بدون استخوان و پوست حدوداً 120 كالری در خود دارد كه حاوی 26 گرم از پروتئن كاهنده ی اشتها، یك گرم چربی و فاقد هرگونه چربی اشباع است.

آرد جو دوسر

این ماده ی غذایی كه برای سلامت قلب بسیار مفید است، جزء بهترین انواع كربوهیدرات به شمار می رود چون منبع بسیار عالی از فیبر است كه حلال چربی و مقابله كننده با كلسترول می باشد (7 گرم در هر ¾ فنجان). این ماده ی غذایی معده ی شما را به خوبی پر نگاه می دارد و انرژی لازم برای انجام فعالیت هایتان را به شما می دهد. از خوردن انواع اماده ی این ماده ی غذایی خودداری كنید چون نوع تازه ی ان است كه می تواند ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر لازم برای بدنتان را تامین كند.

فلفل تند

محققان دریافته اند كه خوردن فلفل تند متابولیسم بدن شما را بالا برده و اشتهایتان را تقلیل می دهد. علت آن این است كه كپسای سین (ماده ی موجود در فلفل) موقتاً بدن را برای ترشح بیشتر هورمون های استرس زا تحریك میكند، كه این عمل متابولیسم را بالا برده و باعث می شود كه كالری بیشتری بسوزانید.

10 ماده غذایی كمك كننده جهت درمان چاقی

10 ماده غذایی كمك كننده جهت درمان چاقی